لیفتراک های انبار و جکهای پالت هر دو برای بلند کردن، بارگیری و جابجایی محصولات در اطراف انبارها و اماکن ساختمانی استفاده می شوند. با این حال، لیفتراک بزرگتر از جکهای پالت هستند. لیفتراک ها می توانند اجسام را به مکانهای بالاتر بلند کنند و بارهای سنگین تری نیز جابجا کنند. آنها معمولاً برای جابجایی اشیاء سنگین در مزارع و در هنگام نوسازی مساکن مورد استفاد قرار میگیرند. ذخیره مواد در قفسه های بالا فضای کف بیشتری را برای لیفتراک ها و کارگران ایجاد می کند.
قبل از تصمیم گیری در مورد استفاده از لیفتراک های انبار یا انتخاب مدل هایی که باید استفاده کنید تحقیقات لازم را انجام دهید. اندازه منطقه کار خود و محصولاتی را که نیاز به جابجا دارند را در نظر بگیرید. اگر انبار شما دارای راهروهای باریک است به یک واحد کوچکتر احتیاج دارید. در برخی مناطق ممکن است به جای لیفتراک از جک پالت استفاده کنید. اگر مشغول کار در یک منطقه بزرگتر و بازتر هستید که فضای آن مسئله ای نیست، می توانید از لیفتراک بزرگتر استفاده کنید تا بتوانید بار و محصول بیشتری را جابجا کنید.

چه موقع از لیفتراک های انبار استفاده کنیم
اگر تصمیم دارید لیفتراک بخرید، از فضای کافی برای ذخیره سازی، نگهداری و سوخت گیری مجدد یا شارژ مجدد اطلاعات لازم را کسب کنید. در صورت اجاره، به فضای لازم برای این کارها احتیاج ندارید. فروشگاه معدن لیفتراک با چندین سال سابقه تامین کننده قطعات و لوازم یدکی انواع لیفتراک در تهران و سایر استان های کشور میباشد. این شرکت آماده ارسال قطعات مورد نیاز لیفتراک برای هر نقطه کشور میباشد.

لیفتراک برقی

لیفتراکهای برقی اغلب در داخل انبارهای کوچک استفاده می شوند زیرا معمولاً کم صداتر از مدل های دیگر هستند. آنها همچنین کوچکتر و چابک تر هستند و به نگهداری کمتری نیاز دارند. آنها مونوکسید کربن یا سایر گازهای خطرناک مانند مونوکسید کربن را منتشر نمی کنند. به همین دلیل، می توانید بدون اضافه کردن تهویه اضافی، از آنها در داخل انبارهای کوچک استفاده کنید. با این حال، انواع دیگر لیفتراک ها می توانند بارهای بیشتری را حمل کنند. همچنین به ایستگاه شارژ یا مکانی برای شارژ لیفتراک برقی خود نیاز خواهید داشت. برخی از مدل ها به ایستگاه های شارژ جداگانه ای نیاز دارند که می توانند هزاران دلار قیمت داشته باشند. بسیاری از دارندگان مشاغل از لیفتراک برقی در فضاهای خرده فروشی و همچنین انبارهای کوچک استفاده می کنند.

لیفتراک دیزلی و بنزینی

لیفتراک های دیزلی و بنزینی برای استفاده در فضاهای باز و زمین های زبر مناسب هستند. آنها همچنین در انبارهای بزرگ برای حمل کالاهای سنگین مورد استفاده قرار می گیرند. کارگران می توانند از همان لیفتراک بنزین یا دیزل در چند شیفت استفاده کنند. شارژ مجدد یک مخزن سوخت یا تعویض یک موتور سوخت بسیار سریعتر از شارژ مجدد یک وسیله نقلیه الکتریکی است. برخی از مدل ها برای شارژ کامل 8 ساعت به طول می انجامند ، اما شما می توانید در کمتر از 10 دقیقه مخزن لیفتراک احتراق داخلی را دوباره پر کنید. با این حال سر و صدا ، دود و هزینه های نگهداری مدل های لیفتراک های با موتور احتراق داخلی بیشتر است. به همین دلیل لیفتراکهای برقی در انبارهای کوچک و انبارداریها بهتر کار می کنند.
جکهای پالت نیازی به سوخت گیری مجدد یا شارژ مجدد نیستند. آنها همچنین می توانند در فضاهای کوچکتر از لیفتراک نگهداری شوند. با این حال، آنها قادر به کنترل انواع و اندازه اشیاء نیستند. لیفتراک های چهار چرخ ، سه چرخ و دستی نیز موجود هستند. فروشگاه معدن لیفتراک با چندین سال سابقه تامین کننده قطعات و لوازم یدکی انواع لیفتراک در تهران و سایر استان های کشور میباشد. این شرکت آماده ارسال قطعات مورد نیاز لیفتراک برای هر نقطه کشور میباشد.

انواع تایر

سه نوع لاستیک مختلف برای لیفتراک برای کاربردها و سطوح مختلف موجود است:
• لاستیک های کوسن با لاستیک جامد درست شده اند ، بنابراین در برابر سوراخ شدن و سایر آسیب ها مقاوم هستند. بیشتر لیفتراک ها دارای لاستیک های کوسن هستند و معمولاً در انبارها ی کوچک از آنها استفاده می شود.
• لاستیک های پنوماتیک بادی مانند لاستیکهای مورد استفاده در اتومبیلها و کامیون هستند. آنها با هوای فشرده باد می شوند و در زمین های ناهموار خوب کار می کنند. موتور آنها معمولاً با گازی طبیعی، دیزل یا بنزین استفاده می کنند.
• لاستیک های پنوماتیک جامد لاستیکی بین لاستیک های پنوماتیک و لاستیک های کوسن است. آنها براحتی بوسیله اجسام تیز مانند شیشه یا آهن های تیز سوراخ نمیشوند. این لاستیک ها اغلب در مکان های ساخت ساز با زمین های زبر و یا مکان هایی که دارای زباله های زیادی هستند استفاده می شوند.

ایمنی لیفتراک انبار

هر کارمندی که از لیفتراک استفاده می کند باید به درستی آموزش دیده باشد و بر کار او باید نظارت شود تا از آسیب دیدگی او جلوگیری شود. هیچ کس نباید بدون دیدن آموزش های لازم با لیفتراک کار کند ، حتی اگر آنها فقط برای چند دقیقه به دستگاه نیاز داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که کارگران از تجهیزات ایمنی مناسب استفاده می کنند. شامل چکمه های مخصوص کار ، یک کلاه سخت در صورت لزوم و یک جلیقه است. هنگام حرکت مواد شیمیایی خطرناک، دستکش و محافظت از چشم لازم است. سعی نکنید بار زیادی را برای لیفتراک مورد استفاده خود حمل کنید.

لیفتراک را بازرسی کنید

هر روز برای جلوگیری از مشکلات مکانیکی یک بازرسی سریعی از لیفتراک خو انجام دهید. این کار باید قبل از شروع کار شما یا کارمندانتان انجام شود. مطمئن شوید که با کنترل ها آشنا هستید و چرخ ها و لاستیک ها را بررسی می کنید تا از آسیب دیده گی کارگران جلوگیری کنید.
در صورت دیدن هرگونه مشکل، سعی نکنید لیفتراک را به کار گیرید. این مشکل ها شامل شل بودن پیچها ، در معرض بودن سیم ها یا مشکلات موتور می باشد. موارد دیگری را که می یابید یا از واحد دیگری استفاده می کنید تعمیر کنید تا لیفتراک دوباره در شرایط خوبی قرار گیرد. حداقل هر شش ماه یکبار تمام جک های پالت خود را که توسط یک متخصص حرفه ای بازرسی شده است، بررسی کنید. فروشگاه معدن لیفتراک با چندین سال سابقه تامین کننده قطعات و لوازم یدکی انواع لیفتراک در تهران و سایر استان های کشور میباشد. این شرکت آماده ارسال قطعات مورد نیاز لیفتراک برای هر نقطه کشور میباشد.

مسیر خود را بررسی کنید

قبل از شروع حرکت بار خود، مسیر باید عاری از خطرات و سطوح ناهموار باشد. شما همچنین باید مطمئن شوید که همه بارها به درستی متعادل هستند.. سعی نکنید با دستان مرطوب و چرب با لیفتراک کار کنید. همیشه روی سکو بایستید یا در صندلی اپراتور بنشینید. کمربند ایمنی خود را ببندید ، صندلی و آینه ها را تنظیم کنید.
اگر بار زیادی را حمل می کنید که دید شما را مختل می کند، از یک همکار بخواهید که به عنوان یک مرکز شناسایی عمل کند. او یا او می تواند در پیش روی شما بایستد و به شما بگوید کجا باید بروید تا از برخورد به موانع جلوگیری کنید. در صورت عدم دید کافی در جلو ، می توانید به صورت معکوس با لیفتراک ها کار کنید.

در هنگام جابجایی اجسام ناگهان مسیر را تغییر ندهید. همچنین سعی نکنید کالاها را روی یک سطح شیب دار بارگیری کنید یا بار را فقط با یک چنگال بلند کنید. همیشه به آرامی دور منحنی ها و گوشه ها بروید. با بار خم شده به عقب و چنگال های نزدیک به زمین حرکت کنید. در صورت نیاز می توانید از طناب ها برای تأمین بارها استفاده کنید. در هنگام بارگیری اجسام از ظرفیت وزن لیفتراک تجاوز نکنید. برای اطمینان از اینکه بار شما در میان آنها قرار می گیرد، علائم ارتفاع ترخیص را از روی درها تماشا کنید.
با تمام سیم ها به عنوان رسانا رفتار کنید و فرض کنید جریان الکتریکی از طریق آنها جریان دارد. استفاده از پروتکل های ایمنی برقی سخت مانع از شوک الکتریکی خطرناک خواهد شد. از برآمدگی یا حفره هایی که می تواند باعث تغییر بار شما شود ، خودداری کنید و مراقب تغییر در محیط اطراف خود مانند آوار باشید. لیفتراک را در نزدیکی تجهیزات سنگین دیگری که همزمان استفاده می شوند، کار نکنید. این احتیاط باعث کاهش تصادفات دیگر می شود. همچنی، مسافری را با خود حمل نکنید و اجازه ندهید که کسی در زیر باری که لیفتراک حمل می کند بایستد یا راه برود.
اجاره لیفتراک انبار بسیار بهتر از خرید آن است. اجاره به اندازه خرید یک کالای گران قیمت مانند لیفتراک تأثیر نخواهد گذاشت. وقتی لیفتراک اجاره می کنید، دیگر نیازی به پرداخت هزینه های تعمیر و نگهداری، بیمه و یا تعمیرات بیشتر نخواهید داشت. فروشگاه معدن لیفتراک با چندین سال سابقه تامین کننده قطعات و لوازم یدکی انواع لیفتراک در تهران و سایر استان های کشور میباشد. این شرکت آماده ارسال قطعات مورد نیاز لیفتراک برای هر نقطه کشور میباشد.