یکی از لیفتراک هایی که چه برای مصارف کشاورزی و چه در ساخت و ساز استفاده میشود لیفتراک تلسکوپی است یکی از رایج ترین تجهیزات صنعتی است. با وجود استفاده مکرر آن، بسیاری از مردم این وسایل نقلیه را با لیفتراک یا جرثقیل اشتباه می گیرند .لیفتراک تلسکوپی دارای مزایای فراوانی برای پیش برد کار شما است و آن را برای انواع کارها مناسب می کند. شما در این مقاله، اطلاعات بیشتری در مورد لیفتراک تلسکوپی، از جمله نحوه استفاده از آن و مدلهای مختلف آن و نکات ایمنی در استفاده از آنها کسب خواهید کرد.فروشگاه معدن لیفتراک با چندین سال سابقه تامین کننده قطعات و لوازم یدکی انواع لیفتراک در تهران و سایر استان های کشور میباشد. این شرکت آماده ارسال قطعات مورد نیاز لیفتراک برای هر نقطه کشور میباشد.

لیفتراک تلسکوپی

لیفتراک تلسکوپی لیفتراک هایی متنوعی هستند که می توانید تقریباً در هر مکانی از توان بالابری و جابجایی اجسام آنها برخوردار شوید. این نوع لیفتراک ها، که بیشتر به عنوان لیفتراک تلسکوپی شناخته می شوند، نوعی لیفتراک مجهز به بازویی بلند و یک چنگال همانند تلسکوپ در سر بازوی او هستند. بازوی این نوع لیفتراک می تواند به سمت بالا و رو به جلو گسترش یابد و چنگک ها و گیره های مختلفی را می توان به انتهای رونق برای انجام کارهای خاص اضافه کرد.
علاوه بر لیفتراک تلسکوپی سنتی، از لیفتراک تلسکوپی کامپکت می توان برای کارهای خاصی استفاده کرد. با توجه به اندازه کوچک، وزن کمتری و افزایش قدرت مانور ، لیفتراک تلسکوپی جمع و جور انتخاب مناسبی برای کارهایی است که در مناطقی صورت می گیرد که وسایل نقلیه معمولی نمی توانند به آنها دسترسی پیدا کنند.

لیفتراک تلسکوپی برای چه مواردی استفاده می شود؟

لیفتراک تلسکوپی بیشتر در کاربردهای کشاورزی، صنعتی و ساختمانی استفاده می شود. یکی از مزیت های این نوع لیفتراک ها این است که میتوانند در موقعیت های مختلف قابل گسترش هستند. این قابلیت افزودنی به لیفتراک تلسکوپی مزیت بیشتری نسبت به لیفتراک های دیگر می دهد که بارها را فقط در جهت عمودی بالا می برد و باعث می شود لیفتراک با توجه به کاربرد و عملکرد آن به جرثقیل نزدیک شود. لیفتراک تلسکوپی در درجه اول برای کارهایی که نیاز به بالا بردن اجسام دارند و مکانی استفاده می شود.

لیفتراک تلسکوپی چگونه کار می کند؟

بازوی یک لیفتراک تلسکوپی به طور معمول می تواند در یک موقعیت افقی به زاویه حدود 70 درجه چرخش داشته باشد . یکی دیگر از ویژگی های خوب لیفتراک تلسکوپی این است که دارای کابینی هستند که می تواند 360 درجه کامل بچرخد. اپراتور همچنین می تواند از فرمان "جلو" (دو چرخ) استفاده کند یا گزینه فرمان "خرچنگ" را انتخاب کند، که در آن هر چهار چرخ در یک جهت حرکت می کنند و امکان حرکت مورب را فراهم می کنند. یکی از مهمترین جنبه های این نوع لیفتراک ها ظرفیت بار در شرایط مختلف است. بر خلاف سایر لیفتراکها که میتوانند انواع و اقسام بار را جابجا کنند در لیفتراک تلسکوپی ، وزن بار که این لیفتراک قادر به حمل آن است توسط برخی از عوامل از جمله زاویه بازو و سرعت باد تعیین می شود. ظرفیت بار بر اساس این عوامل می تواند چند هزار پوند متغیر باشد.

محبوب ترین مدل های لیفتراک تلسکوپی

لیفتراک تلسکوپی JCB 505-20

لیفتراک تلسکوپی JCB 505-20 یکی از لیفتراک های پرکاربرد است که دارای ویژگی های خوبی برای حمل نقل اجسام میباشد. این نوع لیفتراک دارای ارتفاع 74 اینچی و عرض باریک 6 فوتی است که یک مدل کامپکت عالی برای انجام کار در یک فضای سخت مانند مکان هایی ساخت ساز است.
لیفتراک تلسکوپی JCB 505-20 دارای ویژگی کشش عالی در شرایط دشوار است و حداکثر ظرفیت بارگذاری آن برابر 5،500 پوند است. با وجود اندازه کوچک آن، این مدل جمع و جور ارتفاع بازوی آن 22 فوت است.

همه چیز درباره لیفتراک تلسکوپی

لیفتراک تلسکوپی Manitou MHT 1490

لیفتراک تلسکوپی Manitou MHT 1490 یکی دیگر از انواع مختلف لیفتراک تلسکوپی است. این مدل نمونه ای از آنچه یکی از بزرگترین لیفتراک های تلسکوپی است. دارای ظرفیت بالابری بیش از 19000 پوند است و شامل یک بازوی سه بخشی با بالا بردن اجسام در حداکثر در ارتفاع 20 متری میباشد. این دستگاه قدرتمند انتقال هیدرواستاتیک حرکات صاف و پایدار را حتی در سخت ترین کارها انجام می دهد..فروشگاه معدن لیفتراک با چندین سال سابقه تامین کننده قطعات و لوازم یدکی انواع لیفتراک در تهران و سایر استان های کشور میباشد. این شرکت آماده ارسال قطعات مورد نیاز لیفتراک برای هر نقطه کشور میباشد.

لیفتراک تلسکوپی Genie GTH-1256

یکی دیگر از لیفتراک های تلسکوپی است که این دستگاه قدرتمند دارای ظرفیت بالابری بالغ بر 12000 پوند است از این دستگاه میتوان برای بالا بردن اجسام در ارتفاعات استفاده کرد یک دستگاه بسیار عالی است. طراحی کابین ارگونومیک برای ایمنی، دید عالی نسبت به بازو دستگاه ارائه می دهد و کنترل جوی استیک متناسب چند منظوره موقعیت یابی سریع و دقیق را امکان پذیر می کند.

لیفتراک تلسکوپی Bobcat VersaHANDLER V723

اگر به یک لیفتراک به اندازه متوسط احتیاج دارید که به اندازه کافی بزرگ باشد و بتواند بارهای سنگین را تحمل و جابجا کند و براحتی بتواند مانور لازم را در هنگام جابجایی اجسام داشته باشد مدلی مانند لیفتراک تلسکوپی Bobcat VersaHANDLER V723 را در نظر بگیرید. این دستگاه یکی از آخرین نسخه های منتشر شده از Bobcat است. دارای حداکثر ظرفیت بار 7.700 پوند و حداکثر ارتفاع آسانسور 22 فوت است. سیستم اتصال Power Quick-Tach به اپراتور اجازه می دهد تا بدون ترک کابین، اتصالات غیرهیدرولیکی را تغییر دهد.

لیفتراک تلسکوپی Haulotte HTL9055 Tier III

یکی دیگر از گزینه های میان رده ما لیفتراک تلسکوپی Haulotte HTL9055 Tier III است. این نوع لیفتراک دارای قدرت بسیار و بازوی قوی است. حداکثر ظرفیت بالا بردن اجسام این لیفتراک 8820 پوند و حداکثر ارتفاعی که این فتراک تلسکوپی Haulotte HTL9055 Tier III میتواند اجسام را بلند کند 54 فوت است که همین آن را گزینه خوبی برای بسیاری از انواع محیط ها فراهم میکند. یکی دیگر از ویژگی های خوب این لیفتراک انتقال قدرت هیدرواستاتیکی در انواع زمین دارد.

لیفتراک تلسکوپی Caterpillar TL1055D

لیفتراک تلسکوپی Caterpillar TL1055D شامل چندین ویژگی چشمگیر است. این لیفتراک دارای موتور قدرتمند Cat C4.4 ACERT است که عملکرد آن را در شرایط سخت بهتر میکند. ظرفیت بار آن 10،000 پوند و حداکثر ارتفاعی که میتواند اجسام را بالا ببرد 54 فوت است این نوع لیفتراک قادر به انجام تقریباً هر کاری است. همچنین میتوان انواع پیوست های مختلف از جمله واگن و چنگال های پالت را به آن وصل کرد.

همه چیز درباره لیفتراک تلسکوپی

لیفتراک تلسکوپی JLG 1644

لیفتراک تلسکوپی JLG 1644 یکی دیگر از لیفتراک های قوی و پرکاربردی است که در جابجایی اجسام و کالاها کمک شایانی به شما در پیش بردن کارها میکند. یکی از ویژگی های خوب این لیفتراک کابین جادار آن است که دارای که باعث افزایش اعتماد به نفس و بهبود ایمنی در کار برای اپراتور آن میشود. همچنین دارای فناوری SmartLoad است که به طور خودکار پیوستها را به رسمیت می شناسد و نظارت بر بار در زمان واقعی را برای افزایش بهره وری فراهم می کند. این مدل دارای حداکثر ظرفیت بار 15،650 پوند، حداکثر ارتفاع آسانسور آن 43 فوت است.فروشگاه معدن لیفتراک با چندین سال سابقه تامین کننده قطعات و لوازم یدکی انواع لیفتراک در تهران و سایر استان های کشور میباشد. این شرکت آماده ارسال قطعات مورد نیاز لیفتراک برای هر نقطه کشور میباشد.

همه چیز درباره لیفتراک تلسکوپی

صاحبان مشاغل و کارخانجات بزرگ فهمیدند که لیفتراک تلسکوپی JLG 1644 یکی از گزینه های برتر برای مشاغل بزرگ است . با ظرفیت بارگذاری چشمگیر بیش از 15000 پوند یا 6.800 کیلوگرم، این قابلیت را دارد که سنگین ترین مواد را با سهولت جابجا و بارگیری کنید. این دستگاه بزرگ برای کار به یک فضای باز گسترده نیاز دارد. یکی از ویژگی های خوب لیفتراک تلسکوپی JLG 1644 دارای کابینی است که قدرت دید اپراتور آنرا نسبت به محیط پیرامون و بازوی آن در هنگام جابجایی اجسام فراهم میکند. از آنجا که تعیین حداکثر ظرفیت بار بر اساس موقعیت بازوی از نظر ایمنی هنگام کار با این نوع لیفتراک بسیار مهم است بسیاری از کاربران دریافتند که سیستم اطلاعات مدیریت بار SmartLoad یا (LMIS) باعث شده JLG 1644 نسبت به سایر لیفتراک های تلسکوپی برای جابجایی بارهای سنگین بسیار عالی و راحت است. این سیستم از یک نشانگر گرافیکی در نمودار بار استفاده می کند تا مانع از عملکرد بیش از حد ظرفیت توصیه شده برای محل بازوی آن شود.

لیفتراک تلسکوپی Genie GTH-1256

لیفتراک تلسکوپی Genie GTH-1256 با داشتن بازویی که حداکثر ارتفاع آن 56 فوت و به ارتفاع 42 فوت می رسد، می تواند کارهایی را انجام دهد که بسیاری از لیفتراک های تلسکوپی دیگر به سادگی قادر به انجام آن نیستند زیرا آنها نمی توانند به این ارتفاعات و بلند دسترسی پیدا کنند. ظرفیت آسانسور این لیفتراک 12000 پوند است که به توانایی های این دستگاه اشاره می کند. سایر ویژگی هایی لیفتراک تلسکوپی Genie GTH-1256 داشتن چهار چرخ متحرک و فرمان سه حالته است. با وجود اندازه نسبتاً بزرگ این لیفتراک این ویژگی ها امکان مانور برای جایجایی اجسام به این لیفتراک می دهد. Genie GTH-1256 نیز برای زمین های ناهموار ماسب است. کسانی که مدت طولانی از آن استفاده کرده اند، خاطرنشان کردند که داشتن شاسی بلند آنرا برای کارهای ناهموار نیز مناسب کرده است.

لیفتراک تلسکوپی Bobcat VersaHANDLER V723

لیفتراک تلسکوپی Bobcat VersaHANDLER V723 اغلب به دلیل داشتن یک طراحی جمع و جور تر و قابلیت های برجسته نسبت به سایر لیفتراک های تلسکوپی پوئنی مثبتی محسوب میشود . اگرچه مطمئناً کوچکترین لیفتراک موجود در بین لیفتراک های تلسکوپی نیست Bobcat VersaHANDLER V723 قادر به مانور خوب در فضاهای تنگ تر است. این مدل دارای حداکثر ظرفیت بالا بردن اجسام تا 7،700 پوند و حداکثر ارتفاع آسانسور 22 فوت است. گرچه ممکن است نتواند برخی از کارهای سنگین تری را انجام دهد اما در اندازه خودش قدرتمند هست. یکی دیگر از مزایای بزرگی که اپراتورها در هنگام کار با لیفتراک تلسکوپی Bobcat VersaHANDLER V723 متوجه آن می شون ، دید 360 درجه از داخل کابین است. همچنین دارای سیستم تهویه مطبوع هوا گرمایشی و سرمایشی، سیستم هیدرولیک برای عملکرد راحتر و کنترل آسان جوی استیک است. به طور کلی راحتی اپراتور در این مدل در اولویت قرار گرفته است.فروشگاه معدن لیفتراک با چندین سال سابقه تامین کننده قطعات و لوازم یدکی انواع لیفتراک در تهران و سایر استان های کشور میباشد. این شرکت آماده ارسال قطعات مورد نیاز لیفتراک برای هر نقطه کشور میباشد.