حتی ممکن است کسانی که خود را متخصص کار کردن با لیفتراک های عملیاتی میدانند، تعجب کنند که چگونه لیفتراک های تلسکوپی با لیفتراک های دیگر متفاوت عمل میکنند. برخلاف سایر لیفتراک ها ، اپراتور باید مرتباً قد و طول باررا در نظر بگیرد. سرعت با توزیع نادرست وزن می تواند باعث نامتوازن شدن این نوع لیفنراک ها شود. علاوه بر این، بازو باید در همه شرایط به آرامی و با دقت حرکت کند. در هنگام جابجایی بار با این نوع وسیله ها بایستی دقت لازم را بکار ببرید یعنی باید سرعت آهسته مواد جابجایی کرد زیرا بازویی که بلند شده باشد می تواند به جای بالا و پایین بر روی پایه پایدار حرکت کند و به حالت عمود در آید.
لیفتراک های تلسکوپی وسائل بزرگی هستند که هنگام کار با آنها باید دستورالعمل های ایمنی را رعایت کرد.اپراتورها هنگام استفاده از این نوع لیفتراک ها باید بسیاری از پروتکل های ایمنی را رعایت کنند.
نمودار بار شاید مهمترین پروتکل ایمنی در ارتباط با لیفتراک های تلسکوپی است. اپراتورها برای تعیین ظرفیت بار مناسب برای موقعیت های مختلف بازوی دستگاه باید نمودار بار را درک کنند. خوشبختانه، جدیدترین مدلهای امروزی این نوع لیفتراکها اغلب دارای یک نمودار بار دیجیتالی است که بطور خودکار محاسبه حد بار مناسب را بر اساس نوع ضمیمه مورد استفاده و افزایش بازو در بالا رفتن و دور آن انجام می دهد. با این حال حتی در هنگام کار با یک لیفتراک تلسکوپی با به روزترین فناوری در این زمینه، ظرفیت بار چیزی است که باید هنگام کار، به طور مداوم تحت نظارت قرار گیرد.

بارهای مطمئن

هر زمان که اجسام یا بار را با استفاده از لیفتراک های تلسکوپی در حال جابجا کردن هستید، مطمئن شوید که بار مطمئن است. در بسیاری موارد، بار باید گره خورده یا محدود شوند تا از افتادن آها جلوگیری شود. بار در حال ریزش می تواند پیامدهای جدی مانند آسیب رساندن به مواد، ایجاد خسارت در محل کار یا آسیب دیدگی به یک کارگر داشته باشد. هنگام حرکت کارگران در ضمیمه سکوی کار، حتماً اقدامات احتیاطی را انجام دهید.
ثبات داشتن لیفتراک های تلسکوپی در هر زمان مهم است، اما به خصوص در حالی که با بازوی آن مواد را جابجا میکنید. اگر بطور محکمی در یک زمین پایدار نباشد، حرکت بازو به سرعت می تواند باعث چپ شدن دستگاه میشود. در بعضی از مدل ها شاخص هایی در داخل کابین وجود دارد که به تعیین صاف بودن سطح زمین برای عملکرد بازو کمک می کند. باید مکانی را که میخواهید لیفتراک های تلسکوپی در آنجا استفاده کنید با دقت بررسی کنید تا ببینید مناطقی چالش برانگیز از قبیل شیب ها ، برآمدگی ها یا سوراخ هایی وجود ندارد.

اولویت بندی دید اپراتور

یک اپراتور لیفتراک تلسکوپی باید بتواند بازو را در همه زمانها و در هنگام استفاده مشاهده کند. این سطح دید برای جلوگیری از هرگونه انسداد هوایی مانند خطوط بر ، درختان یا سایر سازه ها بسیار مهم است. قبل از بررسی از راه دور کار نکنید تا ببینید آیا هر چیزی در محدوده کابین است یا خیر.
تعمیر و نگهداری منظم را انجام دهید
چه شما مالک لیفتراک باشید و چه دستگاه اجاره ای باشید، نگهداری منظم عامل مهمی در ایمنی لیفتراک تلسکوپی است. دارندگان باید به محض وجود هر مشکلی، مرتباً ماشین آلات خود را بازرسی و تعمیرات کامل را انجام دهند.

نحوه استفاده لیفتراک های تلسکوپی (پارت دوم)

تاریخچه پیدایش لیفتراک های تلسکوپی

اولین لیفتراک تلسکوپی در سال 1977 به عنوان لیفتراک تلسکوپی شناخته شد. در سال 1977 توسط JCB ساخته شد. مدل telehandler 520 Loadall بلافاصله تأثیر بزرگی بر صنعت آن گذاشت. در حقیقت، برخی از کاربران در صنعت همچنان از "Loadall" به عنوان اصطلاح دیگر برای تلسکوپی استفاده می کنند. این مدل اول یک دستگاه دو چرخ بود که برخی از عناصر از لیفتراک های سنگین، جرثقیل ها و لودرهای مخصوص را در یک دستگاه همه کاره ترکیب کرده بودند. در سالهای انتشار JCB 520 ، بسیاری از تولید کنندگان دیگر مدلهای لیفتراک های تلسکوپی خود را توسعه دادند. با گذشت زمان لیفتراک های تلسکوپی قدرتمندتری ایجاد کردند، از جمله لیفنراک هایی که بازوی آنها می توانند به بیش از 20 متر برسند و 10 تن یا بیشتر حمل کنند.

مزایای اجاره لیفتراک های تلسکوپی در مقابل خرید آنها چیست؟

در بسیاری از موارد ، اجاره لیفتراک های تلسکوپی از داشتن یک مورد ، چه از نظر عملی و چه ملاحظاتی برای بودجه شما، ارجح تر است. اجاره به شما این امکان را میدهد که فقط برای روزهایی که از لیفتراک استفاده می کنید پول پرداخت کنید. شما مسئولیت نگهداری مداوم آنرا را بر عهده نخواهید بود. علاوه بر این، خرید یک لیفتراک تلسکوپی به یک هزینه بزرگ پیشرو نیاز دارد و شما را در انتخاب تنها یک مدل از لیفتراک های تلسکوپی قفل می کند. هنگام اجاره، می توانید مدلی را انتخاب کنید که مناسب پروژه شما باشد، خواه به یک لیفتراک با ظرفیت بار 10 تن یا یک لیفتراک جمع جور برای انبارهای کوچک نیاز داشته باشید. فروشگاه معدن لیفتراک با چندین سال سابقه تامین کننده قطعات و لوازم یدکی انواع لیفتراک در تهران و سایر استان های کشور میباشد. این شرکت آماده ارسال قطعات مورد نیاز لیفتراک برای هر نقطه کشور میباشد.