در محیط های مختلفی میتوان از لیفتراک های تلسکوپی استفاده کرد. اما از آنها عمدتاً برای ساخت سازهای ساختمانی، کشاورزی و صنعتی استفاده میشوند. به دلیل اندازه بزرگ آنها بیشتر در محیط های باز از آنها استفاده می شود.
نوعی دیگر از لیفتراک های تلسکوپی وجود دارد که جمع و جور و دارای اندازه متوسط هستند و در داخل انبارهای بزرگ استفاده میشوند. لیفتراک های تلسکوپی مجهز به دهنه چنگالی می تواند برای بلند کردن وسایل بزرگ یا تجهیزات به یک سطح بالا مانند سقف در محل ساخت و ساز استفاده شود. این برنامه اغلب در کارخانجات صنعتی برای جابجایی محموله های پالت دار به محل ذخیره سازی یا وسیله نقلیه برای حمل و نقل استفاده می‌شود.
یکی دیگر از کاربردهای لیفتراک های تلسکوپی در کارهای کشاورزی میتوان از استفاده کرد. برای شستشو و بارگیری موادی مانند: یونجه، خوراک دام و سایر محصولات استفاده شود. این به ویژه در شرایطی که شما نیاز به جابجایی بار به محلی دیگر دارید که برای لودرهای چرخدار قابل دسترسی نیست بسیار مفید است.

نحوه استفاده لیفتراک های تلسکوپی
الحاقی های لیفتراک های تلسکوپی را می توان در اشکال و اندازه‌های مختلف یافت تا بتواند این و سایر کارها را در خود انجام بدید. کارگران شرکت های خدماتی ممکن است یک الحاقی کار را به بازوی این نوع لیفتراک ببندند تا از طریق آن برای رسیدن به مکانهای مرتفع استفاده کنند.
یک سکوی کار یا سبد کاری برای هر کاری قابل استفاده است، مانند انجام تعمیرات یا دسترسی به مواد در یک مکان هوایی. با این حال، دستورالعمل های ایمنی دقیقی برای استفاده از لیفتراک های تلسکوپی برای این منظور وجود دارد.
هنگام بلند کردن کارگران از طریق بازوی آن علاوه بر تطبیق پذیری اتصالات مختلف، لیفتراک های تلسکوپی به دلیل داشتن ویژگی های بارز و متمایز کننده در مقایسه با سایر لیفتراک ها آنرا به جرثقیل برای جایجایی اجسام در موقعیت های خاص ترجیح می دهند.
به طور کلی لیفتراک های تلسکوپی می توانند به مناطقی بالاتر دسترسی پیدا کنند که لیفتراکهای دیگر نمی توانند به آن دسترسی پیدا کنند این نوع لیفتراک تطبیق پذیری بیشتری نسبت به یک جرثقیل ارائه می دهند و برای کار به آموزش کمتری نیاز دارند.
در بعضی موارد نیز اجاره لیفتراک های تلسکوپی با یک هزینه منطقی در مقایسه با سایر لیفتراک ها یا جرثقیل ها گزینه خوبی است.فروشگاه معدن لیفتراک با چندین سال سابقه تامین کننده قطعات و لوازم یدکی انواع لیفتراک در تهران و سایر استان های کشور میباشد. این شرکت آماده ارسال قطعات مورد نیاز لیفتراک برای هر نقطه کشور میباشد.

خطرات بالقوه ای که در هنگام استفاده لیفتراک های تلسکوپی شمارو تهدید میکند:

مانند هر ماشین آلات سنگین دیگر هنگام استفاده از این نوع لیفتراک ها باید از خطرات احتمالی نیز آگاه باشید. این ماشین ها قدرتمند و همه کاره هستند، اما در هنگام نادرست کار کردن با آنها نیز مستعد بسیاری از موقعیت های خطرناک هستند.
یکی از ویژگی های خوب این نوع لیفتراک های تلسکوپی با توجه به قابلیت توزیع وزن خود می توانند بارهای زیادی را جابجا کنند. برخی از قدرتمندترین مدل های ابن نوع لیفتراک ها میتوانند 20،000 پوند یا ده تن بیشتر مواد حمل کنند. با این حال، حداکثر ظرفیت بار یک لیفتراک تلسکوپی بسته به موقعیت و گسترش بازوی آن بسیار متفاوت است. هنگامی که در جابجایی اجسام بار بیش از حد با بازوی آن جابجا کنید ممکن است بازو خراب شود ، یا لیفتراک نوک کند، هم کارگران را در نزدیکی تجهیزات و هم اپراتور را در معرض خطر قرار دهد.
برای جابجایی مواد از همه نوع پیوست‌ها در لیفتراک های تلسکوپی استفاده می‌کنند. این نکته به ویژه در مورد جابجایی تکه های فلزی و سایر اشیاء سست که از طریق لیفتراک حمل می شوند بسیار مهم است.
بسیاری از انواع مختلف لیفتراک های تلسکوپی برای کار در زمین‌های خشن ساخته شده‌اند. با این وجود، هنگام استفاده از این نوع ماشین آلات در شیب های تند احتمالا خطراتی را ایجاد کنند. اپراتورها باید از قابلیت های لیفتراک خود در رابطه با ثبات آگاه باشند. همانطور که در بالا ذکر شد، رعایت کردن موارد ایمنی در هنگام حمل بارهای سنگین با یک لیفتراک های تلسکوپی یک مسئله بالقوه است.
هر تعداد انسداد هوایی می‎تواند در هنگام کار با لیفتراک های تلسکوپی خطری را ایجاد کند. مثلا برخورد بازوی آن با سیمهای برق یا در سیمها پیچیده شود یا با یک وسیله دیگری برخورد کند. اپراتورها باید قبل از استفاده از این نوع لیفتراک ها از آنها با احتیاط استفاده کنند و منطقه را به خوبی بررسی کنند ، به خصوص هنگام بلند کردن بازو به سمت بالا دید از کابین بسیار مهم است.

لیفتراک های تلسکوپی به مرور زمان نیاز به نگهداری دارند. اگر در این کار غفلت کنید، می تواند خطرات احتمالی در هر محوطه کاری ایجاد کند. بازرسی های منظم از سیستم و موتور لازم است تا اطمینان حاصل کنید که همه قطعات سالم هستند و کار میکنند و تعمیر قطعات آسیب دبده باید به موقع انجام شود.
از آنجا که لیفتراک ها در کارخانجات خاصی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند، افرادی که برای اولین بار با این نوع لیفتراک ها مشغول به کار هستند نیاز به درک تفاوت های بین این ماشین آلات با سایر لیفنراک ها دارند.فروشگاه معدن لیفتراک با چندین سال سابقه تامین کننده قطعات و لوازم یدکی انواع لیفتراک در تهران و سایر استان های کشور میباشد. این شرکت آماده ارسال قطعات مورد نیاز لیفتراک برای هر نقطه کشور میباشد.