لیفتراک های انبار یکی از ضروری ترین وسائل برای حمل پالت و مواد سنگین در هر مکان انبارها هستند. لیفتراک انبار برای کار در محیط داخلی بر روی یک سطح پایدار و یکنواخت بهترین استاین وسیله می تواند اجسام نیمه سنگینی که کارگران نمیتونند جابجا کنند در مسافت های کوچک بدون آسیب رساندن به آنها جمع آوری و حمل کند. لیفتراک برای مشاغلی که دارای انبارهای بزرگ هستند یا تعداد زیادی کالای موجودی در آن وجود دارد، ضروری است. فروشگاه معدن لیفتراک با چندین سال سابقه تامین کننده قطعات و لوازم یدکی انواع لیفتراک در تهران و سایر استان های کشور میباشد. این شرکت آماده ارسال قطعات مورد نیاز لیفتراک برای هر نقطه کشور میباشد.

همه چیز درباره لیفتراک‌های مخصوص انبار
لیفتراک های انبار به کارگران کمک میکنند تا محصولات را به آسانی هر چه تمامتر جابجا و بارگیری کنند. لیفتراک ها روشی کارآمد و ایمن برای حمل و نقل موجودی ارائه می دهند. این ماشین ها مخصوصاً در سطوح ناهموار یا در راهروهای باریک مفید هستند. لیفتراک متوسط مخصوص انبار دارای ظرفیت بارگیری 1 تا 5 تن است. پالت ها این وزنها را نمی توانند تحمل کنند و کارگران نمیتوانند با جکهای دستی یا سایر تجهیزات انبار غیر متحرک اجسام سنگین را جابجا کنند.
لیفتراک انبار دارای دو نوع است: لیفتراک های با لاستیک کوسن و لیفتراک های با لاستیک های پنوماتیک یا بادی. چرخ های مختلف و انواع تایرها می توانند در نحوه عملکرد و کارکرد لیفتراک تأثیر بگذارند. قبل از تصمیم گیری در مورد خرید لیفتراک ها و در مورد کارهایی که کارمندان انبار انجام می دهند فکر کنید. همچنین، شرایطی را که در آن کار خواهید کرد، در نظر بگیرید. مدل های مختلف لیفتراک ها از قابلیت های مختلفی برخوردار هستند. در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد لیفتراک و نحوه انتخاب بهترین گزینه برای نیازهای شرکت شما آورده شده است.

تاریخچه لیفتراک‌های انبار

لیفتراک ها همچنین بعنوان بالابرها گفته می شوند. آنها وسیله نقلیه صنعتی هستند که برای بلند کردن و جابجایی اشیاء در مسافت های کوتاه استفاده می شوند. لیفتراک انبار در ابتدای قرن بیستم توسط بسیاری از شرکت ها طراحی شده اند. پس از جنگ جهانی دوم، لیفتراک انبار در تمام نقاط جهان گسترش یافت. لیفتراک در انبارداری و تولید کالا ضروری است. صدها هزار دستگاه لیفتراک هر سال بفروش میرسند.

لیفتراک های انبار در جنگ جهانی دوم به شدت مورد استفاده قرار گرفتند. بسیاری از انبارها به لیفتراک های قابل کنترل بیشتر با وسعت بیشتر روی آوردند. این تغییر در نهایت چیدمان انبارها را تغییر داد و به راهروهای وسیع تر، ارتفاع سقف بلندتر و افزایش ظرفیت ذخیره سازی منجر شد.


لیفتراک های انبار مدرن

افزایش ارتفاع و ظرفیت ها، ایمنی اپراتور را به نگرانی جدی تر تبدیل کرده است. بسیاری از تولید کنندگان ویژگی های ایمنی از قبیل صندلی های مخصوص بار و اتاقکی را برای اپراتورها اضافه کردند. در اواخر دهه 1980 ، طرح های ارگونومیک راحتی اپراتور ، کاهش آسیب ها و افزایش بهره وری را بهبود بخشید. در دهه 1990 استانداردهای انتشار برای تولید کنندگان لیفتراک در بسیاری از کشورها وضع شده است. اصلاحات اخیر شامل لیفتراک های AC و فن آوری سلول سوختی است.

انواع لیفتراک های انبار

اولین لیفتراک قابل حمل، یکی از پیشگامان لیفتراک، در سال 1867 اختراع شد. انواع مختلفی از لیفتراک های انبار در دسترس هستند.
• لیفتراک کلاس I به عنوان لیفتراک های برقی شناخته می شوند.
• لیفتراک کلاس II لیفتراک های باریک دارای موتور برقی هستند.
• لیفتراک کلاس III لیفتراک های دستی با موتور الکتریکی یا لیفتراک های دستی و سواری هستند.
• لیفتراک کلاس IV لیفتراک هایی با موتور احتراق داخلی هستند.
• لیفتراک کلاس V لیتفراک هایی با موتور احتراق داخلی با لاستیک های پنوماتیک هستند
• لیفتراک کلاس VI تراکتورهای موتور الکتریکی و احتراق داخلی هستند.
• لیفتراک های کلاس VII می توانند در زمین های خشن کار کنند.

همه چیز درباره لیفتراک‌های مخصوص انبار

در سال 1917 ، کلارک ساخت تراکتورهای بالابر با موتور درون سوز را در کارخانه های خود در ایالات متحده آغاز کرد. با این حال، آنها هنوز هم مجبور به بارگیری و تخلیه دستی بودند زیرا این نوع لیفتراک ها نمیتونستند بصوری عمودی اجسام جابجا کنند. نام تجاری این نوع لیفتراک ها Tructractor بود. اولین بار در سال 1919 از ایالات متحده به سایر کشورهای جهان ارسال شد. در سال 1922 ، کلارک لیفتراکی را که اولین بالابر احتراق داخلی بود که از هیدرولیک برای بلند کردن بار استفاده می کرد، ثبت کرد.. این شرکت اولین لیفتراک برقی کلاس I را در سال 1942 معرفی کرد.
در سال 1951 ، جورج ریموند سر و کریستین دی گیبسون از شرکت ریموند ، کامیون بالابر کلاس اول را به ثبت رساندند. لیفتراکی این دو نفر درست کردند میتوانست از یک راهروی باریک عبور کند و در راهروهایی با عرض کمتر از 7 فوت قرار میگرفت و اجسام را جابجا میکرد. این امکان را به کارخانجات می داد که محصولات بیشتری را به راحتی در همان فضای انبار جای دهند. کلارک در سال 2006 لیفتراک بالابر با موتور برقی GEX20 / 30 را به ثبت رساند. این لیفتراک دارای لاستیک پنوماتیک و هیچ شعاع چرخشی برای قابلیت مانور برجسته نیست.
شرکت کوماتسو آمریکا اولین لیفتراک برقی هیبریدی جهان را در سال 2008 اختراع داد. در سال 2016 ، گوگل یک ربات لیفتراک مستقل را ثبت کرد. این دستگاه قادر به بارگیری، تخلیه و حمل و نقل مسافت های کوتاه و بدون هیچ گونه کمک از یک کارگر انجام میداد. برخی از جدیدترین لیفتراک های احتراق داخلی از سلول های سوخت هیدروژن استفاده می کنند. اکثر مدل های لیفتراک ها از بنزین، گاز طبیعی فشرده یا سی ان جی، گازوئیل استفاده می کنند.فروشگاه معدن لیفتراک با چندین سال سابقه تامین کننده قطعات و لوازم یدکی انواع لیفتراک در تهران و سایر استان های کشور میباشد. این شرکت آماده ارسال قطعات مورد نیاز لیفتراک برای هر نقطه کشور میباشد