لیفتراک های صنعتی یکی دیگر از انواع مختلف لیفتراک ها است که از آن می توان برای بلند کردن و جابجایی مواد استفاده کرد. لیفتراک صنعتی برای انواع کارها استفاده می شود. آنها یکی از رایج ترین انواع لیفتراک ها هستند که در بیشتر انبارهای کارخانجات و شرکت ها برای جابجایی اجسام و مواد می بینیم. در واقع ، شما احتمالاً آنها را در فروشگاه های بزرگ ، در اماکن ساختمانی و حتی در مزارع مشاهده کرده اید که بسته های یونجه را جابجا میکنند. با این حال، همه نباید از لیفتراک صنعتی استفاده کنند.
برای کار با لیفتراک های صنعتی اپراتور باید آموزش و مجوز کار با آن را داشته باشد. لیفتراک های صنعتی بسیار متنوع هستند و دارای یک سری اتصالات مختلف برای انجام کارهای متنوع نیز هستند.فروشگاه معدن لیفتراک با چندین سال سابقه تامین کننده قطعات و لوازم یدکی انواع لیفتراک در تهران و سایر استان های کشور میباشد. این شرکت آماده ارسال قطعات مورد نیاز لیفتراک برای هر نقطه کشور میباشد.

موارد استفاده از لیفتراک صنعتی

بسیاری از مشاغل وجود دارد که لیفتراک صنعتی به دلیل تطبیق پذیری آن بهترین کار را میکند. چون این نوع لیفتراک مواد سنگین را در انبارها، بنادر و راه آهن برای بارگیری و ذخیره سازی حمل و جابجا می کند. برای بارگیری کالا در بسیاری از انواع مختلف کارها استفاده می شود و به خصوص برای کار در زمین های ناهموار مناسب است. از آنجا که لیفتراک دارای فرمان عقب نیز می باشد از این وسیله میتوان برای بارگیری و جابجایی وسایل سنگین، انباشتو تخلیه مواد سنگین در بسیاری از حالات مختلف استفاده کرد.

حمل مواد سنگین

یکی از کارکردهای اصلی لیفتراکها حمل و نقل مواد سنگین است. از لیفتراکها می توان در حمل پالت های محصول در انبارها استفاده کرد. همچنین می توان از آن در راه آهن، بنادر و اسکله های خشک استفاده کرد. بیشتر اوقات برای انتقال مواد در ساخت سازه ها و اماکن ساختمانی از آن استفاده می شود.

بارگیری کالا

لیفتراک صنعتی برای حمل و نقل کالاها بسیار عالی هستند، از آن برای بارگیری کالاها در انبارها نیز استفاده می شود. در حقیقت، در اواسط دهه 1900 انبارها ترکیب خود را تغییر دادند تا راهروهای باریک و قفسه هایی با سطح بالاتر داشته باشند. این کار به این صورت انجام شد تا لیفتراک بتواند راحت تر از معابر باریک عبور کند و بتواند اجسام و کالاها رو جابجا کند.
درست همانطور که از لیفتراک برای بارگیری، تخلیه و حمل کالاها و مواد استفاده می شود ، از این نوع برای جمع کردن پالت ها و قفسه بندی ها در انبارها نیز استفاده می شود. لیفتراک از زمان بازسازی انبارها در اواسط قرن بیستم، اصلی ترین نوع تجهیزات مورد استفاده در انباشت محصولات و پالت ها بوده اند.

قابلیت ها و کنترل های لیفتراک

لیفتراک های صنعتی دارای دو نوع برقی و هیدرولیکی هستند مه گزینه برقی آن برای جابجایی اجسام مناسب تر است. از آنجا که تغییرات زیادی در لیفتراک وجود دارد، ظرفیت بارگیری و جابجایی بار آن نیز متفاوت است. در انبارها لیفتراک تا 5 تن ظرفیت بالابری دارند. لیفتراک های بزرگتر می توانند تا 50 تن وزن داشته باشند که برای بارگیری وسیله های حمل و نقل و سایر مواد سنگین مورد استفاده قرار می گیرند. در مجموع 20 شرکت تولیدکننده لیفتراک وجود دارد. کشورهایی که لیفتراک های صنعتی را میسازند شامل ایالات متحده ، آلمان و ژاپن هستند. فروشگاه معدن لیفتراک با چندین سال سابقه تامین کننده قطعات و لوازم یدکی انواع لیفتراک در تهران و سایر استان های کشور میباشد. این شرکت آماده ارسال قطعات مورد نیاز لیفتراک برای هر نقطه کشور میباشد.

مدل های مختلف لیفتراک های صنعتی

همه چیز درباره لیفتراکهای صنعتی

لیفتراک های صنعتی Yale GP360EC

این لیفتراک چهار چرخ کوسن به عنوان یکی از لیفتراک های مناسب و محبوب برای اپراتورها در همه جای دنیا شناخته شده است. این مدل با ظرفیت سنگین در نظر گرفته شده است.
لیفتراک های صنعتی Yale GP360EC دارای ظرفیت چشمگیر 36000 پوند یا 17 تن است و با سرعت 17.3 مایل در ساعت با سرعت بالابری 98.4 پا در دقیقه حرکت می کند. هنگامی که شما کار سنگینی مانند جابجایی فلزات سنگین، بتن یا حتی پالت های تولیدی یا محصولات جنگلی دارید ، GP360EC می تواند هر کاری که باید انجام شود را انجام دهد. لیفتراک های صنعتی Yale GP360EC همچنین با چندین لوازم جانبی مانند گیره های لوله ای ، میله های کویل فولادی و گیره های رول کاغذ سازگار است.

لیفتراک آی سی با ظرفیت بالای تویوتا

لیفتراک آی سی با ظرفیت بالای تویوتا یکی دیگر از انواع مختلف لیفتراک ها است که دارای کاربردهای مختلفی است. این لیفتراک با ظرفیت بالا می تواند 100000 پوند یا 50 تن ذهن حداکثر را بالا ببرد.
لیفتراک آی سی با ظرفیت بالای تویوتا دارای یک موتور 5.7 لیتری V-8 و سیستم خنک کننده با ظرفیت بالا درست شده است تا اطمینان حاصل شود که می تواند اجسام سنگین را براحتی جابجا کند.
یکی از مزیت های لیفتراک آی سی با ظرفیت بالا این است که می توان انواع مختلف الحاقی یا پیوست ها رو برای جابحایی اجسام به دهنه آن اضافه کرد. مثلا برای بارگیری و جابجایی لوله ها، تنه درختان، پالت ها ، سطل های زباله ، فلزات سنگین.

لیفتراک صنعتی CAT DP160N

محصولات کاترپیلار در حد بالاترین استانداردهای جهانی ساخته شده اند. لیفتراک صنعتی CAT DP160N نیز از این قاعده مستثنی نیست. این لیفتراک دارای لاستیک های کوسن با سایز متوسط ، قدرت بهینه ، افزایش راندمان انرژی و برخی دیگر از ویژگی های عملکردی جدید را برای شما فراهم می کند. حداکثر ظرفیت وزنی یا جابجایی بار در لیفتراک صنعتی CAT DP160N هیجده تن است. همچنین از لحاظ موتوری لیفتراک صنعتی CAT DP160N دارای موتور دیزلی پرکینز 1204E 4.4L با طراحی 80 ساله در کلاس جهانی طراحی شده و راندمان سوخت بیشتری نسبت به مدلهای قبلی دارد.
لیفتراک صنعتی CAT DP160N همچنین دارای صندلی وینیل با تعلیق کامل همچنین فرمان هیدرولیک Fingertip برای عملکرد ارگونومیک در اختیار شما قرار دهد.همچنین نیازی به فشار زیاد آوردن به فرمان آن برای چرخش یا کارهای دیگر ندارید چون فرمان هیدرواستاتیک چرخش بیشتری را با تلاش کمتری برای شما امکان پذیر می کند و یکی دیگر از ویژگی های خوب لیفتراک صنعتی CAT DP160N دارا بودن یک صفحه نمایش ال سی دی بزرگ برای نمایش اطلاعات مربوط به بار. فروشگاه معدن لیفتراک با چندین سال سابقه تامین کننده قطعات و لوازم یدکی انواع لیفتراک در تهران و سایر استان های کشور میباشد. این شرکت آماده ارسال قطعات مورد نیاز لیفتراک برای هر نقطه کشور میباشد.
لیفتراک های صنعتی دارای اقسام و انواع مختلفی هستند و دارای ظرفیت حمل و جابجایی گوناگون اجسام و کالاها که این تنوع زیاد انتخاب را برای شما سخت کرده است. بزرگترین مواردی که در هنگام انتخاب لیفتراک مناسب شغل خود باید در نظر بگیرید ظرفیت بار، ارتفاع بالابر، قدرت مانور و نوع موتور است.

ظرفیت بار

اولین مسئله ای که باید در هنگام خرید لیفتراک باید به آن توجه کرد ظرفیت آن است. بدین معنی شما باید لیفتراکی را باید انتخاب کنید که مناسب کار شما باشد نه دستگاهی را خریداری کنید که ظرفیت آن بیش از کار مورد نظر شما میباشد و نه کمتر از آن. حتما در صورت جابجایی کالاها و بارها باید بر اساس ظرفیت لیفتراک خود کالا را جابجا کرد نه بیش از حد چون باعث خراب شدن دستگاه شما میشود.

اندازه بازوی آن یا قدرت بلند کردن

داشتن آسانسور یا بالابری که می تواند به همان اندازه که شما نیاز دارید بالا رود خیلی عالی میباشد. فضای کاری خود را اندازه گیری کرده و بر اساس آن انتخاب کنید.

قدرت مانور

بر اساس انبار خود لیفتراک مورد نظر را خریداری کنید . اگر انبار شما دارای راهروهای باریک است پس باید یک مدل را انتخاب کنید که بتواند تحت این شرایط کار شما را انجام دهد.

زمین

لیفتراک های دارای لاستیک کوسن روی سطوح صاف و پایدار کاملاً کار می کنند. همه مکانها شغلی دارای زمین صاف نیستند. اگر شما نیاز به یک بالابر یا لیفترک در فضای باز دارید. لیفتراکهای زمین خشن در صورت نیاز راه حل خوبی هستند.فروشگاه معدن لیفتراک با چندین سال سابقه تامین کننده قطعات و لوازم یدکی انواع لیفتراک در تهران و سایر استان های کشور میباشد. این شرکت آماده ارسال قطعات مورد نیاز لیفتراک برای هر نقطه کشور میباشد.